Pre knižnice •
Diskusia
Literatúra

Čítanie na zastávke: Príbehy z lúk a mokradí

29. 6. 2022, 16:00 - 17:00
Popis

Čítačka a beseda s autorským tímom knihy Príbehy z lúk a mokradí. Ukážky vo výklade knižnice prečítajú Veronika Šikulová, Juraj Raýman a Márius Kopcsay.

Známi slovenskí spisovatelia sa podujali na neľahkú úlohu, prerozprávať skúsenosti ochranárov prírody do reči detí. Vytvorili príbehy o viacerých zvieratách zo slovenskej prírody – orliakovi Milanovi, bratoch hovniváloch, strakošovi kolesárovi a o ich denno-denných starostiach v prírode, ktoré sme im spôsobili my ľudia. A ktoré len my ľudia vieme zase napraviť.

Veronika Šikulová Spisovateľka, autorka viacerých kníh pre deti i dospelých. Pracuje v knižnici v Pezinku na oddelení detskej literatúry. S prírodou je spätá vďaka svojej veľkej záhrade a detstvu, ktoré prežila v Modre na krásnom sídle Hamrštíl.

Márius Kopcsay Autor viacerých kníh pre dospelých. Pracoval ako novinár, momentálne pôsobí ako poradca v kancelárii prezidentky SR. Okrem toho, že Márius je od detstva nadšený ornitológ a pozorovateľ prírody, študoval aj prírodovedeckú fakultu UK.

Juraj Raýman Scenárista, autor viacerých rozprávok pre deti. Vzťah k prírode si buduje a utužuje na lazoch v moravských kopaniciach, kde má lúku a niekoľko koní.

Na podujatí budú čítať každý svoju rozprávku z knihy Príbehy z lúk a mokradí a okrem toho bude prebiehať beseda o knihe a hravej environmentálnej výchove spolu aj s vydavateľkou z BROZu – Andreou Froncovou.

Mestská knižnica v Bratislave, Kapucínska 1

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Detaily
29. 6. 2022, 16:00 - 17:00