Pre školy

Školám knižnica ponúka pestrý program, v ktorom deti spoznajú jej fungovanie, naučia sa vyhľadávať knihy, dozvedia sa o histórii Bratislavy či živote ľudí so zrakovým znevýhodnením.

Popis fotografie: Miestnosť, v ktorej sú umiestnené police s knihami. Pri každej polici sú z boku taburetky na sedenie. V zadnej časti miestnosti je ďalší vchod do miestnosť s nápisom Najmenšie deti, v ktorej sú stoličiky so stolíkom a policami s knihami.

Stačí si vybrať z uvedenej ponuky formátov a dohodnúť individuálny termín návštevy prostredníctvom nižšie uvedeného formulára.

Spoznajte knižnicu po svojom

Exkurzia - pre ZŠ a SŠ Návšteva knižnice počas ktorej sa deti oboznámia s fondom, jeho usporiadaním a katalógom knižnice. Obsahom aj rozsahom prispôsobujeme prehliadku veku detí. Termín dohodou na miroslava.jorikova@mestskakniznica.sk. (cca 60 min)

Knižný lov - Pre 1. stupeň ZŠ Deti absolvujú exkurziu knižnicou, naučia sa ako funguje a hravou formou si vyskúšajú nájdenie konkrétnych kníh. Termín dohodou na miroslava.jorikova@mestskakniznica.sk. (dohodou cca 60 – 120 min)

Patrím do knižnice! – vítanie prváčikov

pre 1. ročník ZŠ Deti sa dozvedia čo je knižnica, na čo slúži a ako sa v nej správať. Po dohode radi vopred pripravíme čitateľské preukazy pre celú triedu. V rámci exkurzie deti čaká aj malá odmena! Termín dohodou na miroslava.jorikova@mestskakniznica.sk (cca 15 min + možnosť stráviť čas v knižnici vlastnými aktivitami)

Po stopách staromeštianskych povestí

od 8 rokov V rámci komentovanej prehliadky Starého mesta deti spoznajú zaujímavé miesta, ku ktorým sa viažu povesti a legendy. Termín dohodou na miroslava.jorikova@mestskakniznica.sk (cca 60 min)

Svet pána Brailla

pre ZŠ a SŠ Exkurzia na špecializovanom Oddelení pre nevidiacich a slabozrakých (Klariská 16). Deti si formou zábavných súťaží vyskúšajú, ako sa orientovať bez zraku. (cca 60 min)

Nakresli si haiku svetlom

pre školské kluby 1. stupňa ZŠ

Tvorivá dielňa pre deti, počas ktorej spoznajú formu básní haiku a rozohrajú ich pomocou fotografickej techniky luminografie. Spoločne si na krátke básničky posvietime v tme. V prípade záujmu je potrebné sa zaregistrovať na: anna.durisikova@mestskakniznica.sk

cca 60 min. kapacita do 12 detí

Objednávka exkurzie

Bola táto stránka užitočná?

Odoberajte novinky z knižnice