Hľadáme knihovníka/ knihovníčku na Úsek krásnej a cudzojazyčnej literatúry

Knihovník/knihovníčka Mestská knižnica v Bratislave

Miesto práce Mestská knižnica v Bratislave, Laurinská 5, Bratislava

Druh pracovného pomeru Pracovný čas: 7,5 hod./deň

Termín nástupu 1.1. 2025

Mzdové podmienky 950 – 1070,00 EUR/mesiac Uvedená mzda je brutto.

Informácie o pracovnom mieste Náplň práce, právomoci a zodpovednosti Hľadáme kolegov a kolegyne, ktoré nám pomôžu napĺňať úlohu knižnice ako miesta, ktoré umožňuje ľuďom rásť, rozvíjať sa, poznávať a zodpovedne pracovať s informáciami. Zaujíma ťa informačná, počítačová, dokumentová a mediálna gramotnosť, inovácie vo vzdelávaní a informačná etika? Sú ti blízke informačné zdroje, literatúra, kritické myslenie a úcta k faktom? Posilni náš tím na Úseku krásnej a cudzojazyčnej literatúry. Knihovnícke vzdelanie alebo prax sú vítané, ako aj kreatívnosť a znalosť cudzích jazykov a tiež zapálenie pre knižnicu, čítanie, poznávanie, vzdelávanie, rozvoj ostatných ľudí a súznenie s našou víziou. Práca na úseku je veľmi dynamická a často nevyspytateľná.

Ako bude vyzerať tvoja práca? Knihovnícka služba v dvojzmennej prevádzke (medzi 8. a 19. hodinou), ktorú predstavuje starostlivosť o návštevníkov knižnice a práca s fondom: požičiavanie kníh, pomoc, poradenstvo, asistencia a starostlivosť o knihy, podieľanie sa na tvorbe knižničného fondu. Dôležitá je aj schopnosť orientovať sa v literatúre staršej i novo vychádzajúcej.

Informácie o výberovom konaní Ak máš záujem o túto prácu, do 27. 10. 2024 nám na dana.rychla@mestskakniznica.sk pošli:

• CV
  • Motivačný list

Požiadavky na zamestnanca Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním stredoškolské s maturitou vysokoškolské I. stupňa vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti Anglický jazyk – stredne pokročilý (B2)

Osobnostné predpoklady a zručnosti Hľadáme ľudí, ktorí majú záujem pracovať v knižnici - teda s ľuďmi, knihami a informáciami. Skúsenosť z knihovníckeho prostredia pre nás nie je nevyhnutná, ale je vítaná.

Stručná charakteristika organizácie Mestská knižnica v Bratislave ponúka bezpečné, prístupné a priateľské prostredie pre všetkých. Je najstaršou verejnou knižnicou v hlavnom meste a už viac ako 120 rokov pomáha ľuďom rozvíjať sa. Sprístupňuje kvalitné informácie a zdroje, chce rozvíjať zodpovednú prácu s nimi. Je miestom živej a dostupnej kultúry, ktorou buduje aj vzťah k čítaniu a literatúre. Sídli na troch adresách (Kapucínska, Klariská, Laurinská) a zastrešuje knižný fond beletrie, cudzojazyčnej literatúry, náučnej literatúry vrátane hudobnej a umenovednej, literatúru pre deti a mládež, ako aj pre slabozrakých a nevidiacich. V letných mesiacoch prevádzkuje čitáreň U červeného rak. Svoju úlohu chápe aj ako vytváranie príležitostí k spolupráci, sebarealizácii a lepšej orientácii v spoločnosti a vo svete. Chce posilňovať vzájomnú ohľaduplnosť a zodpovednosť prostredníctvom komunitných aktivít, stretnutí a úctivej diskusie. Odvahu a tvorivosť chce rozvíjať ako nástroje sebarozvoja integrácie. Jej zámerom je tiež motivovať k aktívnemu občianstvu a posilňovať občiansky, ľudský a intelektuálny potenciál mesta.

Kontakt Kontaktná osoba: Dana Rychlá Tel.: +421 2 20 30 10 19 E-mail: dana.rychla@mestskakniznica.sk