Modernizácia interiérov Mestskej knižnice v Bratislave, architektonická súťaž

Mestská knižnica v Bratislave vyhlasuje verejnú projektovú dvojetapovú architektonickú súťaž na návrh interiérového riešenia priestorov knižnice. Návrh by mal riešiť 1000 m2 z celkových priestorov knižnice.

Cieľom projektu je nájdenie optimálneho návrhu pre vytvorenie atraktívneho a multifunkčného priestoru knižnice s využitím moderného technického vybavenia, ktorý by spÍňal nároky na komfortné využívanie služieb a priestoru ako verejnosti, tak aj personálu, na vzdelávacie, kultúrne, spoločenské a skupinové aktivity Okruh účastníkov:

Uchádzačom môže byť jedine hospodársky subjekt, ktorý má oprávnenie na výkon podnikania predstavujúceho činnosť uvedenú v § 4 zák. č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch v zn. n. p. alebo podľa ekvivalentnej právnej úpravy platnej v krajine podnikania uchádzača (ďalej len „zákon o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch”) alebo má oprávnenie na výkon živnosti „vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb“

Termíny:

Termín vyhlásenia súťaže: 20. august 2024 Komentovaná prehliadka priestorov knižnice (začiatok na Kapucínskej 1): 4. september 2024 o 13:00 Lehota na predkladanie podkladov / súťažných návrhov: 13. september 2024 Predpokladaná lehota na vyhodnotenie súťaže: 22. november 2024 Predpokladaný termín oznámenia a zverejnenia výsledkov: 29. november 2024

Porota: Predseda: Ing. arch. Mgr. art. Jana Benková Riadni členovia: Ing. arch. Ľubomíra Blašková Ing.arch. Martin Hörmann Mgr. art. Richard Kilo Mgr. Tomáš Štefek (závislý od vyhlasovateľa)

Náhradníci poroty: Ing. arch. Ivan Príkopský Ing. arch. Petra Šebová (závislý od vyhlasovateľa)

Ceny: Režijná odmena za návrh - 2.kolo: 1 500 €

Modernizácia interiérov Mestskej knižnice v Bratislave - ulica Kapucínska, Klariská Súťažné podmienky boli overené Slovenskou komorou architektov dňa 20. 8. 2024 pod číslom KA-702/2024.