Hudba

World music je pre všetkých!

17. 8. 2024, 10:00 16:00

World Music Festivalu Bratislava ponúkne počas štyroch dní bohatý program. Do Letnej čitárne U červeného raka prichádza s podujatím zdarma pre všetky vekové kategórie a predovšetkým pre rodiny s deťmi. Hudobné dielne/ workshopy pod vedením hudobníkov aj koncerty umelcov vám spríjemnia augustovú sobotu. Viete čo je body percussion? Do tajov ako využívať vlastné telo ako perkusívny nástroj vás zasvätia speváci z Alice in Wonderband. Popritom sa môžete naučiť nové piesne z Balkánu i Slovenska. Obľúbený drumcircle je bubnovačka, kde sa všetci vrátane detí môžu zapojiť do spoločného bubnovania, spoznať rôzne bubienky a schuti si spolu zahrať pod vedením skúseného lektora. Okrem radosti zo spoznávania hudby tieto workshopy slúžia na posilnenie kreativity, sebavyjadrenia a komunikácie s ostatnými účastníkmi. Okrem toho si deti precvičia motoriku, naučia sa koordinovať pohyby a kombinovať ich so spevom. Po workshopoch si môžete vypočuť rôznych hudobníkov, ktorí sa predstavia na tzv. Busking stage. Zo Slovenska aj zahraničia si vypočujete skupiny a sólistov: vokálnu skupinu Milánosz, Alice in Wonderband, Ildikó Kali, Petra Luhu, vokálnu skupinu Sila a ďalších.

Na záver bude vyhodnotenie súťaže, ktorú pre vás World Music Festival Bratislava pripravil a vyhlásil 20.júla na webovej stránke www.worldmusicfestival.sk a na FB stránke https://www.facebook.com/worldmusicfestivalbratislava Zapojte sa, vyhrať môžete rôzne festivalové darčekové predmety.

Spoluorganizátorom podujatia je Mestská knižnica Bratislava, partnermi sú BKIS, Bratislava-Staré mesto, Nadácia mesta Bratislavy a ďalší. Organizuje World Music Festival.

Z verejných zdrojov podujatie podporil Fond na podporu umenia.

Detaily
17. 8. 2024, 10:00 16:00