Palmknihy

Z pohodlia domova si môžete požičať e-knihu z vydavateľstva Palmknihy priamo cez online katalóg. Vybraná kniha sa vám obratom zobrazí v aplikácii Palmknihy.

Sťahovať môžete knihy z vydavateľstiev ako sú Academia, Albatros, BB/art, BizBooks, CPress, Edika, Fragment, Host, Jota, Libri, Mladá fronta, Paseka, Vyšehrad, XYZ a mnohé ďalšie. Ponuka sa priebežne rozširuje. Upozorňujeme, že nie všetky e-knihy, ktoré sú v ponuke na webe Palmknihy sú dostupné aj pre výpožičky e-kníh.

Podporované zariadenia:

 • tablety/mobily/notebooky so systémom Android alebo iOS
 • čítačky elektronických kníh so systémom Android

E-knihy nie je možné čítať na zariadeniach: KINDLE, PocketBook a ďalších, ktoré nemajú systém Android alebo iOS. E-knihy nie je možné čítať na počítačoch so systémom Windows a macOS, ani v systéme Tizen.

Výpožičná doba je 31 dní a počas nej môžete čítať až 3 tituly súčasne bez nutnosti pripojenia k internetu. Po uplynutí 31 dní sa e-kniha sama vymaže z aplikácie, nie je potrebné ju vrátiť.

Tituly nie je možné vrátiť skôr. Ďalšie tituly si môžete vypožičať si po uplynutí výpožičnej doby aktuálnych výpožičiek.

Ako si požičať e-knihu

 1. Ak ešte nie ste v knižnici registrovaní, urobte tak v prvom kroku.
 2. Zaregistrujte sa na Palmknihy.cz s rovnakou emailovou adresou, akú ste použili pri registrácii do knižnice. Tento krok môžete absolvovať aj v samotnej aplikácii Palmknihy.
 3. Stiahnite si bezplatnú aplikáciu Palmknihy z Google Play alebo App Store.
 4. Prihláste sa do online katalógu knižnice.
 5. Pri vyhľadávaní kliknite na prvé pole (Autor) a vyberte možnosť Palmknihy. Pri kombinovanom vyhľadávaní funguje kombinácia: Palmknihy AND Názov Palmknihy AND Autor
 6. Pri vybranej knihe v katalógu zvoľte Požičať e-knihu. Po stisnutí tlačidla sa vám zobrazí oznámenie o úspešnom vypožičaní a na emailovú adresu vám príde oznámenie o uskutočnenej e-výpožičke.

Ako stiahnuť e-knihu do zariadenia

 1. Otvorte si aplikáciu Palmknihy. Ak ste si vytvorili konto na webu palmknihy.sk, prihláste sa.
 2. V dolnom menu zvoľte sekciu E-knihy. Sekcia E-knihy v dolnom menu bude najprv prázdna. Stlačte tlačidlo "Aktualizovat knihovnu". Ak ste postupovali správne a konto ste si vytvárali pod totožným e-mailom, pod akým ste sa prihlasovali v Mestskej knižnici, vaše kontá sa spárujú a kniha, ktorú ste si prostredníctvom knižničného katalógu stiahli, sa vám v aplikácii v záložke E-knihy zobrazí aj s dátumom, kedy sa vám z aplikácie vymaže.
 3. Kliknutím na obálku si stiahnete e-knihu a pripravíte si ju vo vašom zariadení na čítanie. Iba v kroku 2 a 3 musíte byť pripojení na internet.
 4. V prípade, že máte aplikáciu Palmknihy stiahnutú vo svojom mobile/tablete a ste v nej trvalo prihlásení, proces vypĺňania prihlasovacích údajov už pri ďalších výpožičkách opakovať nemusíte.

Ako stiahnuť aplikáciu do čítačky e-kníh

 1. Stiahnite si aplikáciu do počítača.
 2. Pripojte čítačku káblom k počítaču a stiahnutý súbor do čítačky presuňte. Následne je dobré čítačku reštartovať, aby sa inštalácia dokončila.
 3. Po opätovnom zapnutí čítačky môžete začať aplikáciu využívať. Požičaná e-kniha je v aplikácii k dispozícii na stiahnutie.

Bola táto stránka užitočná?

Odoberajte novinky z knižnice