MestskáKnižnica
vBratislave

Palmknihy

Sťahujte e-knihy a po novom aj audioknihy z ponuky viac ako 9 000 titulov, ktoré nájdete priamo v online katalógu knižnice.

Z pohodlia domova si môžete požičať e-knihu alebo audioknihu z online kníhkupectva Palmknihy priamo cez online katalóg. Vybraná kniha sa vám obratom zobrazí v aplikácii Palmknihy.

Sťahovať môžete knihy z vydavateľstiev ako sú Academia, Albatros, BB/art, BizBooks, CPress, Edika, Fragment, Host, Jota, Libri, Mladá fronta, Paseka, Vyšehrad, XYZ a mnohé ďalšie. Ponuka sa priebežne mení a rozširuje. Upozorňujeme, že nie všetky e-knihy, ktoré sú v ponuke na webe Palmknihy sú dostupné aj pre výpožičky e-kníh.

Podporované zariadenia:

 • tablety/mobily/notebooky so systémom Android alebo iOS
 • čítačky elektronických kníh so systémom Android

Vypožičané e-knihy nie je možné čítať na zariadeniach: KINDLE, PocketBook a ďalších, ktoré nemajú systém Android alebo iOS. E-knihy nie je možné čítať na počítačoch so systémom Windows a macOS, ani v systéme Tizen.

Výpožičná doba je 31 dní a počas nej môžete čítať až 3 tituly súčasne bez nutnosti stáleho pripojenia k internetu. Po uplynutí 31 dní sa e-kniha sama vymaže z aplikácie, nie je potrebné ju vrátiť.

Tituly nie je možné vrátiť skôr. Ďalšie tituly si môžete vypožičať po uplynutí výpožičnej doby aktuálnych výpožičiek.

Ako začať

 1. Registrujte sa v našej knižnici prostredníctvom formulára , alebo osobne na niektorej z pobočiek.
 2. Stiahnite si bezplatnú aplikáciu Palmknihy pre telefóny, tablety a čítačky so systémom Android alebo iOS . Inde, ako v aplikácii Palmknihy sa vami vypožičané knihy nezobrazia.
 3. V aplikácii sa registrujte rovnakým e-mailom, ktorým ste registrovaní v knižnici.

Ako si požičať e-knihu / audioknihu

 1. Prihláste sa do svojho konta prostredníctvom on-line katalógu knižnice.
 2. Pre vyhľadávaní v ponuke e-kníh a audiokníh stačí kliknúť na tlačidlo pod vyhľadávacím polom na úvodnej stránke s názvom E-knihy alebo Audioknihy. Pomocou kľúčových slov vpravo po vašej voľbe viete ponuku ďalej upravovať.
 3. Kliknite na tlačidlo "Požičať e-knihu/ audioknihu" u vami vybraného titulu. Po stlačení tlačidla sa vám zobrazí oznámenie o úspešnom vypožičaní a na emailovú adresu vám príde potvrdenie o uskutočnenej e-výpožičke.

Kde svoju e-knihu / audioknihu nájdete?

 1. Po vypožičaní nájdete knihu v aplikácii Palmknihy v sekcii "E-knihy / Audioknihy" v dolnom menu. Stlačte tlačidlo "Aktualizovat knihovnu".
  Kniha, ktorú ste si prostredníctvom knižničného katalógu stiahli, sa vám v aplikácii Palmknihy v záložke E-knihy, poprípade Audioknihy zobrazí aj s dátumom, dokedy je vám výpožička k dispozícii. Kliknutím na obálku si stiahnete e-knihu a pripravíte si ju vo vašom zariadení na čítanie. Iba v tomto kroku musíte byť pripojení na internet.

V prípade, že máte aplikáciu Palmknihy stiahnutú vo svojom mobile/tablete a ste v nej trvalo prihlásení, proces vypĺňania prihlasovacích údajov už pri ďalších výpožičkách opakovať nemusíte.

Máte ďalšie otázky k e-knihám/ audioknihám, alebo ste sa stretli s problémom? Napíšte nám na veronika.melus.krausova@mestskakniznica.sk .

Bola táto stránka užitočná?

Odoberajte novinky z knižnice