Popis

Pod jednou strechou tu nájdete knihy pre deti a mladých ľudí, špecializované hudobné a umenovedné čítanie aj galériu.

Úsek literatúry pre deti a mládež

Sem patria nadšení aj začínajúci čitatelia a čitateľky do 18 rokov. Nájdete tu obľúbené romány, odporúčané čítanie do školy, leporelá, náučnú literatúru, cudzojazyčné knihy či komiksy. Využiť môžete aj pestrý výber spoločenských hier. Ponuku úseku sústredíme na záujmy detí a mladých ľudí, ale navštíviť ho môžu aj dospelí záujemcovia.

Všetci do 15 rokov majú zápis do knižnice zadarmo.

Navštíviť môžete aj pravidelné bezplatné podujatia či exkurzie pre školské triedy a kluby. A pre všetky tvorivé typy je k dispozícii kreatívna miestnosť vybavená filmovou a divadelnou technikou.

Nájdete nás aj na Facebooku: Deti a mládež v Mestskej knižnici v Bratislave.

Oddelenie hudobnej a umenovednej literatúry

Zameriava sa na hudbu, výtvarné umenie, literárnu vedu, architektúru, dizajn, módu, film a divadlo. Vybrať si môžete aj z množstva notového materiálu a odborných hudobných, umenovedných a literárnych časopisov. Sídli tu tiež pozostalosť po mestskom archivárovi Jánovi Nepomukovi Batkovi.

Hudbu si môžete vychutnať aj vo forme platní a CD nosičov, ktoré sú k dispozícii na vypočutie v Hudobnom štúdiu na prvom poschodí. Ponúka tiež možnosť zahrať si na hudobné nástroje - elektrický klavír a gitaru.

Galéria Artotéka

V Galérii Artotéka na druhom poschodí pravidelne predstavujeme výstavy prevažne mladých autorov a autoriek. Okrem toho sa tu môžete zúčastniť aj rôznych ďalších kultúrnych a vzdelávacích podujatí. Galériu môžete navštíviť vždy v otváracom čase knižnice.

Kontakty a otváracie hodiny
Kde nás nájdete

Adresa

Kapucínska 1 - 3

Spoje

električka č. 9 – zastávka Kapucínska, Poštová autobusy č. 31, 39, 80, 83, 84, 93, 94 – zastávka Zochova
Kontaktujte nás
Úsek literatúry pre deti a mládež
Oddelenie hudobnej a umenovednej literatúry

Odoberajte novinky z knižnice