MestskáKnižnica
vBratislave

Objednávka a rezervácia kníh

Čítanie, ktoré vás v knižnici zaujalo, si môžete aj vopred objednať alebo rezervovať.

Pri objednávke odošlete požiadavku s vybranými dostupnými knihami a následne si ich v knižnici len vyzdvihnete. Rezerváciou si môžete objednať knihy, o ktoré máte záujem, ale momentálne sú vypožičané. Odoslaním rezervácie sa pri vybranom dokumente zaradíte do zoznamu čakajúcich. V momente, keď sú vaše objednané alebo rezervované tituly pripravené na vyzdvihnutie, dostanete emailovú správu s informáciami k ich vyzdvihnutiu.

Objednávať a rezervovať dokumenty môžete v online katalógu. V prípade nevyzdvihnutia objednávky včas a neoznámenia knižnici, že o objednaný titul nemáte už záujem, si knižnica vyhradzuje právo vygenerovať v takovom prípade poplatok 0,50 € za každý takto nevyzdvihnutý dokument. Kontaktujte , prosíme, najlepšie to pracovisko, kde je príslušný dokument odložený.

Postup objednávky/ rezervácie:

  • Prihláste sa do svojho konta v online katalógu.
  • Prejdite do vyhľadávania kliknutím na nápis Vyhľadávanie v ľavom hornom rohu obrazovky.
  • Nájdite si želanú knihu podľa názvu, autora alebo iných kritérií.
  • Keď sa vám vo výsledkoch vyhľadávaní zobrazí želaná kniha, kliknite pri danom titule na tlačidlo Objednať/Rezervovať.
  • Otvorí sa vyskakovacie okno s otázkou, na ktorých úsekoch si prajete titul objednať alebo rezervovať. Zvoľte si preferované miesto označením príslušného štvorčeka pri názve úseku a voľbu potvrďte. V tomto okne je tiež pre pokračovanie nutný sôhlas s tým, že v prípade nevyzdvihnutia objednávky a včasného neoznámenia vám môže byť vymeraný poplatok 0,50 e za každý nevyzdvihnutý dokument.
  • Systém vám vo vyskakovacom okne oznámi, že zaevidoval požiadavku. Informáciu potvrďte kliknutím na tlačidlo OK.
  • Objednané/Rezervované dokumenty si môžete vyzdvihnúť až po obdržaní potvrdzujúceho e-mailu. V správe, ktorá vás informuje o pripravenosti objednávky, nájdete všetky potrebné informácie pre vyzdvihnutie vrátane dátumu, do ktorého je potrebné objednávku prevziať. Po uplynutí tohto termínu bude objednávka zrušená a kniha k dispozícii ďalším záujemcom.

Často kladené otázky

Bolo táto stránka užitoťná?

Odoberajte novinky z knižnice